Funda Akyazıcı

Funda Akyazıcı

Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Funda Akyazıcı, Koç Üniversitesi’nde Executive MBA Master Programı’nı tamamladı.  Ardından profesyonel hayatında uzun süre uluslararası ticaret sektöründe çalıştı. 

Çok küçük yaştan itibaren müziğe ilgi duyan Funda Akyazıcı, 2009’da Beşiktaş Musiki Cemiyeti Korosu’na girdi ve bir çok koro konserleri gerçekleştirdi. Buradaki müzik çalışmalarının yanı sıra iş yaşamını da yoğun bir şekilde sürdüren Funda Akyazıcı 2016’da müzik çalışmalarına ağırlık verdi.

Yavuz Akyazıcı’yla caz teori, armoni ve kompozisyon çalıştı. Daha sonra Wynton Marsallis, Bobby McFerrin, Stanley Turentine gibi isimlerin de yer aldığı John Hendricks Group - “John Hendricks & Friends”  albümünde yer alan, New School Jazz Programı hocalarından Kevin Fitzgerald Burke ile caz vokal improvizasyon çalıştı. Aimee Nolte’den caz doğaçlama, melodik ve ritmik çeşitlilik eğitimleri aldı.

Yavuz Akyazıcı’yla birlikte Yel Değirmeni Sanat, Nardis, Divine Jazz Club, Tamirane, Ankara Samm’s Bistro, Bodrum Savra, Alaçatı Take Five Jazz Club ve Çeşme 15 Eylül Marina’da sahne aldı. Ardından Yavuz Akyazıcı Project ile Volkswagen Arena’da konser verdi.

Hem vokal - gitar duo olarak, hem de Yavuz Akyazıcı Project’te solist olarak çalışmalarına devam eden sanatçı, Turkish Standards serisinin Ocak 2019’da piyasaya çıkan son albümü “Yavuz Akyazıcı Project - Turkish Standards Vol.3”te yer aldı.

  • Albums
  • Gallery
  • Comments
Instrument: 

Funda Akyazıcı's upcoming events

Funda Akyazıcı's past events

Yavuz Akyazıcı Project "Turkish Standards Vol. 3”

56 TL
January 15-20:30 PM - January 15-23:30 PM

Son yılların en popüler şarkılarını caz müziğine uyarlayarak kayıtlı Türk müziğinde yepyeni bir kulvar açan Yavuz Akyazıcı,üçüncü albümünde yine çok sevilen parçaların caz yorumlar

Yavuz & Funda Akyazıcı Duo

30TL
June 15-20:30 PM - June 16-01:00 AM

Vokal: Funda Akyazıcı / Gitar: Yavuz Akyazıcı Yavuz Akyazıcı, 17 sene boyunca New York’un birçok önemli caz kulübünde ünlü müzisyenlerle birlikte performans sergilemiştir. Türkiye’ye dönüp Teoman, Göksel, Duman gibi sanatçıların popüler şarkılarını 50’lerin Amerikan caz standartları formunda yorumlamıştır. Amerikan caz standartlarının doğuş konsepti olan dönemin popüler şarkılarının caz olarak yorumlanmasını Türkçe şarkılara uyarladığı Yavuz Akyazıcı Project - Turkish Standards ile büyük ilgi çekmiştir.