Raci Pişmişoğlu

Raci Pişmişoğlu

İzmir'de yamaha müzik okullarında gitar, bass ve ensemble oğretmenliği yaptı. O dönemde pianist Omur Gidel ile Yamaha Jazz Band'i ve İzmir Jazz Beşlisi'ni kurduve konserler verdi. Birçok okulda workshoplar yaptı. 8 yıl İstanbul Bilgi Üniversitesinde bas ve ensemble öğretim görevlisi olarak çalıştı.

Yeni Türkü grubu ile Amerika ve Avrupa'da World Music festivallerine katıldı. Ali Perret ve Charles Mingus'un tenor saksafoncusu, dunyanin en iyi saksafoncularından ve jazz kompozitorlerinden biri olan Ricky Ford ile birlikte Acid Trippin grubunda çalıştılar ve bu grupla İstanbul Jazz Festivali, Yapı kredi Jazz Festivali, Akbank Jazz Festivali, Eskisehir Jazz Festivali ve Arnavutluk Jazz Festivali ve daha birçok festivallere katıldı.

Ali Perret ile Trio Freekey'de çaldı ve Bodrum Jazz Festivali, Ankara Jazz Festivali, Odtu Jazz Şenliği, Eskişehir Jazz Festivali vs. daha birçok yurtiçi ve dışı festivallere katıldı.

Ricky Ford ile Trio konserine çıktı. Ayrıca Ricky Ford’un İstanbul Jazz Collective Bigband grubunda çaldı. Beata Hlewenkova ile Prag Jazz Festivaline katıldı.

Uluslararası perfonmansa erişmiş bircok öğrenci yetiştirdi ve Amerika'daki okullara öğrencilerini gönderdi. Birçok öğrenciyi yurtdışına burs sınavlarına hazırladı.

Selim Selçuk ile birçok projede beraber çaldılar. Bunun dışında Can Kozlu, Donovan Mixon, İmer Demirer, Elvan Aracı, Ayten Alpman ve Zerrin Özer ile çalıştı. Zerrin Özer için "Zerrin Özel" albumunu hazırladı ve bu projeyi senfoni orkestrasına yazarak değişik bir yorum getirdi.

Çalışmalarına aynı hızla devam etmektedir. Son dönem, Selim Selçuk ve Murat Opus ile farklı bir projenin hazırlığı içindedirler ve ayrıca kendi yazdığı farklı electronic ve etnik jazz projesinin çalışmalarını sürdürmektedir.

  • Albums
  • Gallery
  • Comments
Instrument: 

Raci Pişmişoğlu's upcoming events

Raci Pişmişoğlu's past events

MUS 461

10TL
December 17-21:30 PM - December 18-00:30 AM

Grup, ismini Raci Pişmişoğlu nun İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik bölümünde verdiği MUS 461 kodlu ensemble dersinden alıyor. Bir dönem bu derste öğrenci olarak yer alıp, şimdi caz sahnemizin beğenilen müzisyenlerinden olan grup elemanlarına, zaman zaman farklı müzikal birikimleri olan ustalar da ekleniyor. Müzik direktörlüğünü Raci Pişmişoğlu nun üstlendiği MUS 461, Charles Mingus, Dave Liebman, Brecker Brothers, Dave Holland, Paquito D Rivera ve Billy Cobham gibi müzisyenlerin hard bop, latin ve jazz funk stilindeki eserlerini, Pişmişoğlu nun düzenlemeriyle icra etmektedir.

Raci Pişmişoğlu Mus 461

50TL
January 15-21:30 PM - January 16-00:30 AM

Siney Yılmaz (ts), Serhan Erkol (as), Can Çankaya (p), Bora Çeliker (g), Raci Pişmişoğlu (b), Berke Özgümüş (d).

Raci Pişmişoğlu Mus 461

50TL
April 16-21:30 PM - April 17-00:30 AM

Siney Yılmaz (ts), Serhan Erkol (as), Can Çankaya (p), Bora Çeliker (g), Raci Pişmişoğlu (b), Berke Özgümüş (d).