-

İlhan Erşahins İstanbul Sessions ft. Erik Truffaz

August 26-23:00 PM - August 27-02:00 AM Off
İlhan Erşahins İstanbul Sessions ft. Erik Truffaz
#offgümüşlük #offonair sahnesinde 26 Ağustos Pazartesi akşamı İlhan Erşahin s İstanbul Sessions ft. Erik Truffaz yer alıyor. Bilet fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için: 0538 921 5354 ILHAN ERSAHIN S ISTANBUL SESSIONS Ilhan Ersahin - tenor saksofon Alp Ersönmez - bas Turgut Alp Bekoğlu - davul İzzet Kızıl - Perküsyon “Radiohead caz yapsa böyle tınlardı” diyen dünyaca ünlü Fransız trompetçi Erik Truffaz haksız sayılmaz... Ilhan Erşahin New York’taki kulübü nublu ve nublu records ile yoluna devam ederken, tüm dünyada büyük beğeni toplayan ILHAN ERSAHIN’S ISTANBUL SESSIONS projesi de dördüncü stüdyo albümleri “Solar Plexus” ile geri dönmeye hazırlanıyor. Grubun Ilhan Ersahin’s Istanbul Sessions feat. Erik Truffaz adıyla 2010‘da çıkan Avrupa’da listelere giren ilk albümlerini takiben, ikinci albümleri “Night Rider” aynı sound’u daha da mükemmelleştirerek bir kez daha doğulu ve batılı sesleri yeni ve kalıcı izler bırakacak şekilde buluşturmuştu. Üçüncü stüdyo çalışmaları “Istanbul Underground” net bir şekilde grubun da en “kuvvetli” buldukları çalışmaları: Istanbul’un karanlık ve dinamik ruhunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz, içinde jazz’dan rock’a, disco’dan dub’a pek çok müzikal tını duyacağınız zenginlikte ama ısrarla kendi özgün sound’larında. Ilhan Ersahin’in free-from caz rif’lerini, Türkiye’nin en yetenekli basçılarından Alp Ersönmez’in groovy sound’u, Turgut Alp Bekoğlu’nun güçlü davulları ve Izzet Kızıl’in kıvrak perküsyonları tamamlıyor. Ilhan Erşahin "Amacımız yaşantımızı müziğimize yansıtmak ve bu albüm bizim gözümüzden Istanbul gece hayatının bir aynası” diyor. İsveç’te doğan ve 20 yıldır New York’ta yaşayan, sürekli turnelerde dünyayı dolaşan Ilhan Erşahin’in Istanbul ile olan ilişkisini en taze şekliye yansıtıyor. Erşahin’in Wax Poetic, Love Trio, Nublu Orchestra, I Led 3 Lives, Our Theory gibi pek çok projesinden farklı olarak 2005’te Istanbul’da birlikte çalabileceği bir session grubu olarak aynı kadro ile kurduğu Istanbul Sessions, aralarında Bimhuis (Amsterdam), Quasimodo (Berlin), Babylon (Istanbul), A38 (Budapeşte), Dock des Suds (Marseille), Fashing (Stockholm), SESC Pompeia (Sao Paolo) gibi prestijli kulüp/konser salonları ile MITO (Torino), , Akbank Jazz (Istanbul), Banlieues Bleues (Paris), Enjoy Jazz (Mannheim) Skopje Jazz (Üsküp), London Jazz (Londra) gibi önemli caz festivalleri ve Summerstage (New York), Rock N Coke (Istanbul) Efes Pilsen One Love (Istanbul), gibi caz estetiğinin dışındaki önemli festivallerinde de sahne aldı.
  • Artists
  • Gallery
  • Comments
Alp Ersönmez

Alp Ersönmez

Bass guitar

Born in İzmir,Turkey, Alp Ersönmez is a group member of such bands as İlhan Erşahin’s İstanbul Sessions, MadenÖktemErsönmez, İlhan Erşahin’s Wonderland feat.

İlhan Erşahin

İlhan Erşahin

Saxophone

In the most simple and direct terms, Ilhan Ersahin can be described as a saxophone instrumentalist, composer, music producer, club owner, jazz festival curator, and proprietor of his own record label.

Details

Start:
August 26-23:00 PM
End:
August 27-02:00 AM
Event Category:
Event Tags:

Venue

Off
Phone:
0538 921 53 54
Website:

Related Events