BOVA's upcoming events

Deniz Güngören 5tet

10TL
June 26-21:30 PM - June 27-00:30 AM

Standartlardan halk müziğine, pek çok farklı stil ve ortama ait şarkıları, eklektik fakat bütüncül bir repertuarda, özgün düzenlemelerle bir araya getiren grup, hem enerjik bir performans hem de incelikli bir yorum vâd ediyor. Deniz Güngören - vokal Sinan Altıparmak - gitar Barış Ertürk - tenor saksofon Duru Tuna - alto saksofon Anıl Deniz - kontrbas Müzisyen Katkı Payı: 20₺

Portrait and a Dream

10TL
June 27-21:30 PM - June 28-00:30 AM

İsmini Jackson Pollock un 1953 yılında çizmiş olduğu bir tablodan alan Portrait and a Dream, köklerini birçok farklı müzikal akıma dayandırarak kendine has tınılara ulaşmayı hedefliyor. Mehmet Ali Şimayli nin kendi bestelerini kolektif bir paylaşım içinde olduğu müzik dostlarının insiyatifine sunduğu proje, aynı zamanda ona ilham kaynağı olan bazı müzikal figürlere saygı niteliği taşıyor. Mehmet Ali Şimayli (Davul) : İstanbul, Kadıköy’de doğdu. Erken yaşlarda enstrumanlara karşı duyduğu ilgi zaman içinde kompozisyona yöneldi.

KAM

10TL
June 29-22:30 PM - June 30-01:30 AM

Coğrafyasına göre farklı anlamları olan KAM, Osmanlıca’da zaman, yüzyıl, sese kulak vermek; Farsça’da zevk, sefa ve dilek anlamında; Anadolu ve Orta Asya’da ise ozan, şifacı, destan anlatıcısı ve şaman olarak anlamlanıyor. Tohumları 2010 yılında Galata’da atılan ve o zamandan bu yana emek veren elemanlarıyla fikir ve zevk olarak organik bir yapıya ulaşarak son halini alan KAM, performanslarında deneysel folk-rock ve caz ekseninde dolanan bunun yanında doğu elementlerini de aynı eksende harmanlayarak hareket eden bir müzik grubudur.


  • Gallery