The Badau Akasya's upcoming events

Eren Noyan Band

50TL
January 21-21:30 PM - January 22-00:30 AM

Giriş: 50 TL Rezervasyon: 0532 306 43 34 Eren Noyan Band Eren Noyan (v), Uraz Kıvaner (p), Özgür Salıcı (b), Mertcan Bilgin (d) Eren Noyan usta opera sanatçısı Ayhan Baran’dan klasik şan dersleri almaya lise yıllarında başladı. Üniversite okuduğu dönemde caz müziğine olan ilgisi nedeniyle profesyonel kariyerine adım attı. Altan İrtel ile uzun yıllar gerçekleştirdiği duo projelerin yanında şan eğitimine Tülay Uyar ile devam etti. Birçok değerli caz müzisyeniyle ve kurduğu orkestralarla İstanbul ve yurt çapında birçok konser verdi. 5.

Tümer Uluçınar Quintet

50TL
January 22-21:30 PM - January 23-00:30 AM

Giriş: 50 TL Rezervasyon: 0532 306 43 34 Tümer Uluçınar Quintet Batu Şallıel (sax), Koray Üsgülen (p), Tümer Uluçınar (g), Apostolos Sideris (b), Berke Özgümüş (d) Müziğe küçük yaşlarda farklı enstrumanlar çalarak başlayan Uluçınar, Güzel Sanatlar Lisesi’ne girerek klasik gitar eğitimine başladı ve burada devam etti. Liseden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Klasik Gitar Bölümü’nü kazanarak Ricardo Moyano’nun öğrencisi oldu. Eğitimi sırasında Moyano ile klasik gitar ve Latin gitar çalıştı.


  • Gallery

The Badau Akasya

The Badau Akasya
The Badau, İstanbul’un lokal kültürünü yeniden yeşertme gayesiyle Kadıköy’ün en özel semtlerinden Yeldeğirmeni’nde kapılarını açtı. Caz müzisyeni Eren Noyan’ın hazırladığı butik menüsü, yerli ve yabancı caz müzisyenlerini konuk eden sahnesi ve Eren Noyan’ın eşi Güliz Noyan’ın işletmesiyle misafirlerini ev samimiyetinde ağırlayan The Badau’nun öne çıkan tatları arasında ahududu ve yaban mersinli siyah pirinç risotto, dağ kekiği ve limon kabuğuyla pişirilmiş tavuk, taze adaçayıyla demlenmiş yasemin pirinci pilavı, tarçın ve karanfilli erik sosuyla kuzu incik, tane hardallı biberiyeli rozbif ve mekana özgü tatlısı le bonheur sayılabilir. Gündüz saatlerinde John Coltrane, Miles Davis, Bill Evans gibi büyük caz müzisyenlerinin albümlerini, özenle hazırlanmış listelerden dinlerken Chado Tea’nin özel çaylarından deneyebilir veya Kamarad Coffee Roastery’de taze çekilen kahve çekirdeklerinden filtre kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ev yapımı limonata ile serinlerken kitabınızı okuyabilirsiniz. 30 kişilik mekanda konser ve akşam yemekleri için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var, zira menüde yer alan butik tatlar porsiyonlarla sınırlı.