The Badau İstanbul's upcoming events

Ozan Musluoğlu 35

50TL
December 13-21:30 PM - December 14-00:30 AM

Giriş: 50 TL Rezervasyon: 0532 306 43 34 Ozan Musluoğlu 35 Tolga Bilgin (tp), Alp Özdayı (vib), Can Yapıcıoğlu (p), Ozan Musluoğlu (b), Mehmet İkiz (d) --- Entrance Fee: 50 TL Rezervation: +90 532 306 43 34 Ozan Musluoğlu 35 Tolga Bilgin (tp), Alp Özdayı (vib), Can Yapıcıoğlu (p), Ozan Musluoğlu (b), Mehmet İkiz (d)

Su İdil & İmer Demirer & Onur Aymergen

50TL
December 14-21:30 PM - December 15-00:30 AM

Giriş: 50 TL Rezervasyon: 0532 306 43 34 Su İdil & İmer Demirer & Onur Aymergen Su İdil (v), İmer Demirer (tp), Onur Aymergen (g) --- Entrance Fee: 50 TL Rezervation: +90 532 306 43 34 Su İdil & İmer Demirer & Onur Aymergen Su İdil (v), İmer Demirer (tp), Onur Aymergen (g)

The Badau Brunch: Triole

-
December 15-13:00 PM - December 15-15:00 PM

The Badau Brunch: Triole Asena Akan (v, b), Barış Ünal (g), Nihal Saruhanlı (d), Konuk: Burç Bora Uyan (p) Triole; Latin caz, swing, bossa nova, samba tarzında hem güncel hem geleneksel müzikleri yorumlayan trio bir gruptur. Vokal ve bas gitarda Asena Akan, klasik gitarda Barış Ünal ve davulda Nihal Saruhanlı’dan oluşur. Triole, çoğunluğu Portekizce sözlü repertuarı, kıvrak Latin ritimleri ve Brezilya tınıları ile dinleyiciyi bu egzotik dünyaya davet eder. Bu performansta üçlüye piyanoda Burç Bora Uyan eşlik edecek.


  • Gallery

The Badau İstanbul

The Badau İstanbul
The Badau, İstanbul’un lokal kültürünü yeniden yeşertme gayesiyle Kadıköy’ün en özel semtlerinden Yeldeğirmeni’nde kapılarını açtı. Caz müzisyeni Eren Noyan’ın hazırladığı butik menüsü, yerli ve yabancı caz müzisyenlerini konuk eden sahnesi ve Eren Noyan’ın eşi Güliz Noyan’ın işletmesiyle misafirlerini ev samimiyetinde ağırlayan The Badau’nun öne çıkan tatları arasında ahududu ve yaban mersinli siyah pirinç risotto, dağ kekiği ve limon kabuğuyla pişirilmiş tavuk, taze adaçayıyla demlenmiş yasemin pirinci pilavı, tarçın ve karanfilli erik sosuyla kuzu incik, tane hardallı biberiyeli rozbif ve mekana özgü tatlısı le bonheur sayılabilir. Gündüz saatlerinde John Coltrane, Miles Davis, Bill Evans gibi büyük caz müzisyenlerinin albümlerini, özenle hazırlanmış listelerden dinlerken Chado Tea’nin özel çaylarından deneyebilir veya Kamarad Coffee Roastery’de taze çekilen kahve çekirdeklerinden filtre kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Ev yapımı limonata ile serinlerken kitabınızı okuyabilirsiniz. 30 kişilik mekanda konser ve akşam yemekleri için önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var, zira menüde yer alan butik tatlar porsiyonlarla sınırlı.