10TL

Latın Brazıl Ensemble

February 01-22:30 PM - February 02-01:30 AM BOVA
Latın Brazıl Ensemble

Murat Arkan Voc - gitar Asena akan voc Nilufer verdi piano Yarkin Tunc kontrbass Nihal saruhanli davul Latin-Brazilian Ens, bossanova ve Brezilya cazı örneklerini, farklı bir aranjman ile yorumlamak için yola çıkmış bir gruptur. Grubun dinamikleri, dinleyiciyi ritmik, armonik ve melodik olarak farklı bir ruhsal ve bedensel dansa davet niteliğindedir. Grubun temelleri 2016 yılında, piyanist Nilüfer Verdi ve gitarist Murat Arkan ın bir araya gelmesi ile atıldı. Caz müziğinde, birlikte uyum içinde çalınması zor görülen gitar ve piyano ikilisinin, doğaçlamalarda boşluklar ve denge üzerine çalışmaları ile şekillendi. İkiliye katılan Asena Akan (vokal) ile birlikte, grubun müziği bossanova ve Brezilya cazına doğru yönlendi. Çalınan parçalara farklı bir yaklaşım ile yapılan düzenleme çalışmalarının ardından, kontrbasçı Apostolos Sideris ve davulcu-perküsyoncu Nihal Saruhanlı nın katılımıyla bir bütünlük oluştu. Repertuarında Antonio Carlos Jobim, Tony Hatch, Bruno Martino, Edu Lobo, Marcos Valle; Ivan Lins gibi Brezilyalı bestecilerin eserlerinin yer aldığı Latin-Brazilian Ens sizleri, bir yaz akşamının hafif serinliğinde kendinizi müziğin akışına bırakacağınız bir konser vaat ediyor. Müzisyen Katkı Payı: 20₺

  • Artists
  • Gallery
  • Comments
Asena Akan

After her graduation her deep interest in music led her to study jazz theory and advanced vocal techniques with Randy Esen, Donovan Mixon and Aydın Esen.

Guitarist and singer Murat Arkan was born in Ankara. Studied Industrial Design in the Faculty of Architecture in Middle East Technical University.

Details

Start:
February 01-22:30 PM
End:
February 02-01:30 AM
Event Category:
Event Tags:

Related Events